Kayseri Profesyonel Su Kaçağı Tespiti

Firmamız Kayseri’de su kaçağı bulma konusunda sektör içerisinde lider konumda yer alarak hizmet veriyor ve bu hizmetini de alanında uzman kadrosu ile sürdürüyor.Sizlerde daha iyi hizmet almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Neden Biz?

Sorunlarla baş etmek sizin değil bizim işimiz.En iyi yol bildiğiniz yol.

Son Teknoloji Ekipman

Tıkanıklık tespiti için kullandığımız bütün ekipmanlar son teknolojidir.

7/24 Hizmet Anlayışı

Tıkanıklıklarınıza çözüm bulmak ve hizmet almak artık çok kolay.Daima hizmetinizdeyiz.

Ulaşılabilir Fiyatlar

Hizmet almak hiç bu kadar ulaşılası olmamıştı.Onu siz düşünmeyin.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Hizmetlerimizin arkasında daima mutlu müşteriler biriktirdik.

8
7/24 Hizmet

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı, su tesisatında meydana gelen bir arızadır. Bu arıza, suyun borulardan sızmasına neden olur. Su kaçağı, hem maddi hem de manevi zararlara yol açabilir. Maddi zararlar arasında su faturasının artması, tesisatın zarar görmesi ve hatta ev veya iş yerinin su basması yer alır. Manevi zararlar ise, küflenme, rutubet ve kötü koku gibi sorunlara yol açabilir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti, su kaçağının duvar, fayans veya zeminlerin kırılması gibi işlemler yapılmadan tespit edilmesi işlemidir. Kırmadan su kaçağı tespiti, hem maddi hem de manevi açıdan avantajlıdır. Maddi açıdan, duvar, fayans veya zeminlerin kırılması gibi maliyetli işlemlerden kaçınılmasını sağlar. Manevi açıdan ise, ev veya iş yerinin kirlenmesi ve hasar görmesi gibi sorunların önüne geçer.

Kırmadan su kaçağı tespiti, su kaçağının zamanında ve doğru bir şekilde tespit edilmesini sağlar. Bu da, su kaçağının daha fazla hasara yol açmadan tamir edilmesini sağlar.

17
7/24 Hizmet
16
7/24 Hizmet

Cihaza ile Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı, su tesisatında meydana gelen bir arızadır. Bu arıza, suyun borulardan sızmasına neden olur. Su kaçağı, hem maddi hem de manevi zararlara yol açabilir. Maddi zararlar arasında su faturasının artması, tesisatın zarar görmesi ve hatta ev veya iş yerinin su basması yer alır. 

Su kaçağı tespiti, su kaçağının yerinin belirlenmesi işlemidir. Su kaçağı tespiti, doğru bir şekilde yapılmazsa, gereksiz yere duvar, fayans veya zeminlerin kırılması gibi maliyetli işlemler gerekebilir.

Cihazla su kaçağı tespiti, su kaçağının duvar, fayans veya zeminlerin kırılması gibi işlemler yapılmadan tespit edilmesini sağlar. Bu yöntem, hem maddi hem de manevi açıdan avantajlıdır.

Su Tesisatçısı

Su tesisatçısı, hem evlerde hem de iş yerlerinde ihtiyaç duyulan bir meslektir. Su tesisatçısı, su tesisatında meydana gelen arızaları gidererek, insanların yaşam konforunu artırır.

16
7/24 Hizmet
16
7/24 Hizmet

Kayseri Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Sizlerin Gözünde Biz

Güven ve tecrübe ile dokunduğumuz müşterilerimiz.

Senelerdir evde denediğimiz geçici çözümlerle tuvaletimizi kendimiz tamir ettik.Ama bir türlü tıkanıklık sorununu gideremedik.Tam evi değiştirmeye karar vermiştik kendileriyle tanıştık.Yılların sorununu çözdünüz.Teşekkürler...
Nadire ö.
Lavaboda ki gitmeyen kokudan artık bıkmıştık.Ne yaparsak yapalım bir türlü geçmedi.Defalarca lavabo açıcı kullandım .Artık borular çürümeye başlamıştı kimyasallardan.Bizi zehirlemesi de cabası.İyi ki sizi bulduk.Sorun kökünden halloldu:)
Ayşen B.

7/24 Hizmet İçin Hemen Arayın!

Sihhi Tesisat Hakkında Merak Edilenler?

Sorun çözmede en üst sevyede olan ekibizin sorun ile mücadelesi ve merak ettiklerinize kalıcı çözümler

Su kaçağı karşımıza çıkan olası nedenlerden biridir.

-Su kaçağı nedir?

Su kaçağı yapıların iç kısmında bulunan temiz su veya atık su gibi sıvıların geçtiği borudur. Ev, dükkan, iş yeri,okul gibi barınma olan yerlerin iç kısmında bulunan bu borular zamanla yıpranma , zarar görme veya yapım aşamasında kullanılan kalitesiz borular nedeniyle çatlama , kırılma olayından sonra meydana gelen sızma , patlama gibi suyun yapı dışına çıkmasına su kaçağı deniyor.

SIHHİ TESİSAT

Temiz su tesisatı montajı– Pis su tesisatı Montajı– Sıcak su Tesisatı montajı– Soğuk su tesisatı Montajı– Yağmur suyu Tesisatı Montajı– Gider Borusu döşeme– Musluk ve batarya montajı– Duş fiskiyesi montajı– Su deposu montajı– Atık su tamiri– Bina su kollektörü montajı– Bina su kollektörü tamiri.Kalorifer Tesisatı Montajı– Kalorifer petek montajı– Kalorifer vana montajı– Termostatik vana montajı. – Kalorifer Kaçaklarının Giderilmesi Şofben Tesisatı Hizmetlerimiz– Şofben Tesisatı Bulaşık makinası su tesisatı– Bulaşık makinası musluk montajı– Bulaşık makinası pis su gideri montajı– Bulaşık makinası tıkanıklığı giderilmesi– Bulaşık makinası tıkanık açma.Lavabo Tesisatı Hizmetlerimiz– Lavabo tesisatı. – Lavabo montajı– Lavabo tıkanıklığı açma–

Zamanında müdahele edilmeyen su kaçakları büyük oranla maddiyatı zedelerken manevi olarak yıpranmanıza neden olur.Sorunu en aza indirgemeye çalışmak sorunu gidermekle eş değer olur.Firmamız kendini bu alanda geliştirmiş ve kayseride bulunan en iyi sıhhi tesisatçılar kategorisine girmiştir.Alanında büyük başarılar gösteren Canitiz Sıhhi Tesisat sizlere en iyi şekilde hizmet vermekten onur duyar sizlerde kaliteden ödün vermeden en iyi sonuçlar almak isterseniz bizlere ulaşın ve size en yakın sıhhı tesisatçımız en kısa zamanda sorununuzu gidersin.

Günümüz teknolojisinin gelişiminde hayatımıza yardımcı olacak birçok ürün varolmaktadır.Bu ürünler bizlerin hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda uzun vaadeli faydalar sağlamaktadır.Günümüzde kullandığımız teknolojik aletler hem maddi hemde manevi rahatlama sağlıyor.Bunlardan biride su kaçaklarını tespit etmekte kullanılan makinalardır.Bu makinalar duvar kırmak gibi büyük hasardan ziyade daha minimal aletler olup kimi zaman görülen kimi zaman ise duyulan aletlere dönüşebiliyorlar.Hem zamandan hemde büyük zahmetten kurtulmak gibi hedefler sağlar bu araçlar.

Elektronik modern cihazlar sayesinde hiçbir yeri kırmadan su kaçağının tespiti yapabilmekteyiz. Su kaçağı tespiti yapılırken elektronik ses dinleme cihazlarıyla tespit yapılır. Böylece su sızan boru tespit edilerek diğer borulara zarar vermeden düzeltme uygulanır. Ekipmanlarımız ve uzman tesisatçılarımız sayesinde su kaçağı tespiti kolayca yapılır ve su sızıntısı büyük bir sorun olmaktan çıkar. 

 • Boru kamerası kullanılarak görüntüleme
 • Boruya verilen gazı izlemek
 • Boyalı su kullanmak
 • Ortamda en fazla nem bulunan bölgeyi tespit etme
 • Manyetik cihazla dinleme yapmak
 • Akustik dinleme aleti ile nokta tespiti yapılır

 • Sızıntı şeklinde akan su borusu
 • Herhangi bir bölgede kabarma olması
 

Su kaçağı tespiti tavan şişmesi , su sızıntıları , ani veye süreli su akışları veya bir cok teknolojik aletler ile tespil edilmektedir.Bu tespitler sonucu hasarın büyüklüğüne göre kırma işlemi başlatılır arıza nedeni öğrenildikten sonra tamiri yapılır.

Su kaçağı tespiti yapılırken eski sistemde olan kırma işleminden ziyade günümüz şartlarının getirdiği teknolojik ürünlerle daha kısa sürede ve zahmetsiz yapılmaktadır.Bu cihazlar ;

-Akustik Dinleme Cihazı

-Boru İçi Görüntüleme Kamerası

-Termal Kamera

-Nem Ölçer Cihazı

Firmamızın bünyesinde bulundurduğu ustalarımız bardak ile dinleme gibi çağ dışı yötemlerden ziyade daha teknolojik ve kesinlik oranı yüksek olan cihazlar kullanmaktadır.Yerde bulunan boruları akustik dinleme cihazı ile dinleyip sorunu gidermektedir. Hassaz sesleri bile algılayan bu cihazlar kapalı devre tesisatlarda kaçağı noktasal olarak tespit etmektedir.Daha sesiz ortamda kullanıldığı taktirde bu cihazlar daha elverişli sonuçlar verirken aynı zamanda daha kısa sürede sorunu giderir.

Nem ölçer cihazı parke veya duvar gibi bölgelerin kabarması ya da hasar görmesinin neticesinde cihazın su ile temasta bulunan yerin yaklaşık 5 cm derinliğine kadar olan ortamın nem seviyesini ölçer.Tam sonuç vermezler.Nokta atışı yapmayan bu aletler yardımcı alet olarak kullanılır ve problemin %25'lik dilimini kapsar.

Termal kamera enerjiye göre oluşmuş renkler ve şekillerin tayin ettiği görüntüleme sistemi olmakla birlikte genel kullanım amacı sıcak su kaçağını tespit etmektir.Termal kameralar çıplak gözle görülmeyen atık su veya soğuk su tesisatını pampa yardımı ile sıcak su uygulanarak tesisatın bulunduğu bölgeleri ve kaçak bulunup bulunmadığını tespit eder.Tespit edilen bu yerler kamera yardımı ile bulunup kısa zaman zarfında tamir edilir.Böylelikle maddiyat olarak en az hasar ile problem çözülmüş olur.Daha avantajlı olan bu işlem sizlerin bize olan güvenini artırır.

Boru içi görüntüleme kamerasının genel kullanım amacı atık su borularının iç kısmını görüntüleyip problemin ne olduğunu ve hangi bölgede hasar oluştuğunu belirler.Ayrıca kirli su borularının herhangi bir hasar alıp almadığını aynı zamanda tesisatta eğim sorunu veya contalarında kayma olup olmadığını da tespit eder.Tıkanıklığı tespit eden bu aletler çözüm odaklıdırlar.Kameranın ucuna takılı olan verici hasarlı bölgeyi tespit edip dedektöre sinyal yollar.Bu sinyaller sonucu çok az kırma işlemi yapılıp problem çözülür.

Duvarlarda bulunan su boruları cok sık olmamakla birlikte su kaçağı olması mümkündür.Bu tür su kaçaklarında duvarda belirtileri çok fazla görülmez.En büyük belirtilerinden biride duvarlardan akan suyun zemine akmasıdır.Genellikle yapılan hatalar zemini kırmak oluyor buna gerek kalmadan su kaçağını noktasal olarak tespit edip yapılan yanlış müdahaleleri ortadan kaldırıyoruz.Böylelikle en az hasar ile sıkıntıları çözüyoruz.Bünyemizde bulunan en iyi iş bilenler sizler için bu küçük aksaklıkları büyük sorun teşkil etmeden ortadan kaldırıyor.

-Tavan kabarması ve zamanla atması

-Havada ki nem artışı

-Ani veya süreli su akışı

-Tavan veya duvarda ki renk değişimi

 

Su kaçağı problebi 2 bölgede yer alır.Bunlar;

-Banyo

-Mutfak

Ev , iş yeri gibi yerleşim yerlerinde su kaçağı probleminin bir çok sebebi bulunmaktadır.Bu promler arasında yapıtların yapım aşamasında kullanılan boruların kalitesinin düşük olması , tesisatın döşenmesi esnasında yapılan hatalar , boruların kırılması veya hasar almasıdır.Bunların yanı sıra küçük ya da büyük çaplı depremlerde sarsıntıya bağlı olarak çatlama veya kırılma olmasıda mümkündür.

10 yılı aşan süre ve yıllarını bu işe veren Kayseri’nin sıhhi tesisatcılığını yapmakta olan firmamız Canitiz Sıhhı Tesisat sorunlarınızı gidermeye ve daha kaliteli yaşamanızı sürdürmenize yardımcı oluyor.İşini büyük ustalık ve titizlikle yapan Canitiz Sıhhi Tesisat sizlere en yakın bölgelere kısa bir zaman zarfında ulaşmaktadır.En ufak sorunlarda bile bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

İletişim

7/24 açık olan kayserinin en iyi sıhhi tesisatçısılarından olan Canitiz Sıhhi Tesisat en hızlı sürede ekipte bulunan profösyonel çalışma arkadaşlarımızın yardımı ile sorununuzu en kısa sürede çözmektedirler.Bu çözümler kalıcılık sağlayıp sizin için en iyi sorun gidericisi olacaktır.Bu güne kadar binlerce müşterimizi memnun ettmiş olup güzel sonuçlar almış bulunmaktayız.Sizde en iyi sonuçlar almak istiyorsanız sorunlarınızı gidermek için iletişime geçin.İletişim

Su tesisatı ciddiye alınması gereken önemli hususlardan biridir.Önemsenmeyen su tasisatı zamanla büyük sorunlar teşkil edebilir.

-Peki su tesisatı nasıl yapılır?

Yaşam olan yerlerde konutlar yapılırken alt yapıya döşenen su tesisatı temiz su gelişini sağlıklı bir şekilde sağlarkan atık su gidişini güvenli bir şekilde çıkışını sağlamaktadır.Doğru yapılmayan veya kalitesi düşük kötü borular sonucu önümüze önemli sorunlar çıkarır.Su tesisatındaki önemli hususlardan biride peryodik bakımlarının doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.Doğru yapılan bakım ve onarımlar uzun süreli kullanım sağlamaktadır.Firmamızda bulunan su tesisat ustalarımız işini ustalık ile yapmakla kalmayıp güzel sonuçlar almanızı sağlar.

 • Gaz boruları
 • Sulama pompaları
 • Tatlı su.
 • Atık drenajı
 • Lavabo süzgeçi
 • Musluk contası
 • Rezervuar iç takımı
 • Körüklü lavabo sifonları
 • Su sayaçları
 • Atık su tahliye borusu
 • Küresel vanalar
 • Musluk filtreleri
 • Musluk salmastrası

Yaşamımızı idame ettirdiğimiz ev , iş yeri , okul , hastahane gibi yerlerin su tesisatı bulunmaktadır.İhtiyaç için kullanılan sular bu tesisatlar doğrultusunda elimize ulaşmaktadır.Bu su akışlarında birden çok sorun ile karşılaşabiliriz.Bu sorunlar çoğu zaman döşenilen su tesisatının yapım aşamasında yapılan hatalardan , kullanılan boruların kalitesinin düşük olduğundan , dikkatsizlik sonucu borulara verilen hasarlardan veya küçük çaplı deprem ve sarsıntılardan meydana gelmektedir.Sorunları gidermek ya da sorunu en aza indirgemek için peryodik bakımlarının zamanında yapılması lazım aksi taktirde sorun daha büyük sonuçlar doğurabilir.Bunun içi önlemleri daha önce almanız sizi maddi zarardan kurtarır

Kayserinin su tesisatçısı , sıhhi tesisat döşemesi yapılacak yerleri keşfeder.Hasar tespit eder , boru döşer , döşenen borularda monta yapar ve her türlü kontrolleri gerçekleştirip sorunu ortadan kaldırır.Firmamızıın tedarik ettiği araç ve gereçleri aktif kullanarak iş kurallarına uygun en iyi şekilde görevini tescil eder.Görevini icra ederken öncelikle iş planlaması yapar.Yapılan planlar doğrultusunda tesisat keşif işlemlerine başlar , tesisatta izlenilen yolu inceler, sorunun ne olduğunu bulur , gerekli malzemeleri tedarik eder ve yapılacak olan yerleri hazırlayıp işini icra etmeye başlar.İşini teknolojinin getirdiği bütün faydaları kullanarak iş yapma sürecini ve hasarları en basit şekilde çözümlememizi sağlayacak şekide halleder.Bu işlemler sürecinde en dikkat ettiğimiz unsur iş sağlığı güvenliğine uygun , acil durum kullarını unutmamaktır.Biz işimizi alanında prorösyonel olan ekip arkadaşlarımızla halledip daha verimli ve sağlıklı sonuçlar alarak devam ediyiyoruz.Sizde işi bilene bırakmak isterseniz bizlere ulaşın size en yakın ekip arkadaşlarımızı yönlendip kısa zamanda sorunlarınızı ortadan kadırmalarını sağlayalım.

Scroll to Top
Sohbeti Aç
Yardım ister misiniz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Ara